عنوان کتاب: راز گل زرین 

مترجمان: پروین فرامرزی، فریدون فرامرزی 
چاپ: دوم 1390 
قطع: وزیری
انتشارات: به نشر

کتاب راز گل زرین یک راهنمای عملی به منظور تکمیل شخصیت است. مجموعه کوششهای ویلهلم و یونگ برای نخستین بار راهی برای درک و شناخت حکمت شرق فراهم آورده است که خواسته‌های ما را از هر نظر تأمین می‌کند. کتاب حاضر، همچنین قسمتی از نوعی تفکّر چینی دیگر به نام Hui Ming Ching یا دفتر آگاهی و حیات را دربرمی‌گیرد که این نوع تفکر با تصویر و نقشه‌های متعدد ارائه شده است. این حکمت از علوم ماوراءالطبیعه اخذ شده و در زمینه روان‌شناسی به محک تجربه نهاده شده است. راز گل زرّین صرف‌نظر از نثر قدیمی آن، راز نیروهای رشد نهفته در روان‌ آدمی است.
  


عنوان کتاب: روان‌شناسی انتقال 

نویسنده: کارل گوستاو یونگ 
مترجمان: پروین فرامرزی ، گلناز رعدی آذرخشی
چاپ: اول 1390 
قطع: وزیری
انتشارات: به نشر

یکی از مباحث مهم روان‌شناسی، انتقال است که در این کتاب به آن پرداخته شده است است. انتقال در روان‌شناسی تحلیلی، پدیده‌ای است مشخص به فرافکنی ناخودآگاهانه ی افکار و احساسات و خیال‌پردازی‌های یک شخص به شخص دیگر. شاید گزاف نباشد اگر بگوییم که تقریباً تمام مواردی که مستلزم درمان طولانی است پیرامون پدیده انتقال می‌گردد و به نظر می‌رسد که توفیق یا عدم توفیق در امر درمان به طور اساسی وابسته به آن است.

 


عنوان کتاب: چهار صورت مثالی 

نویسنده: کارل گوستاو یونگ 
مترجمان: پروین فرامرزی ، فریدون فرامرزی
چاپ: سوم 1390 
قطع: وزیری
انتشارات: به نشر

«کارل گوستاو یونگ» روانکاو، روانپزشک و فیلسوف سوئیسی، در راه شناخت رازهای روان آدمی پا را از محدوده جزمیت های علمی فراتر نهاد و با توجه به عوالم پررمز و راز دین و عرفان و گذر از هزارتوهای رؤیاها، افسانه‌ها، باورها و آیینهای مردمی، و بیشتر به طریق کشف و شهود، به شناخت روح آدمی به عنوان جوهری الهی توفیق یافت و نشان داد که انسان در فطرت خویش با مفاهیمی کلی سروکار دارد که از مبدأ وجود و از خزانه غیب به وی تفویض می‌شود. او این مفاهیم کلی را صورت مثالی می‌نامد و آنها را الگوهای رفتاری و آگاهی های آدمی می‌داند. این کتاب خواننده را با شیوه تحقیق و نحوه استنتاج یونگ در زمینه ناخودآگاه جمعی و منشأ الهی روح و چند صورت مثالی و تأثیر آنها در رفتار آدمی آشنا می‌سازد.عنوان کتاب: روانشناسی و کیمیاگری
نویسنده: کارل گوستاو یونگ
مترجمان: فریدون فرامرزی ، لیلا فرامرزی
چاپ: دوم 1390 
قطع: وزیری
انتشارات: به نشر

روانشناسی و کیمیاگری یکی از معتبرترین آثار یونگ است. این کتاب عرضه‌کننده طلایی است که به اعتقاد یونگ، کیمیاگران از فلزات پست به دست می‌آوردند و دربردارنده پیش‌بینی‌های محتاطانه، مبهم و بدعت‌آمیز آنان در خصوص روانشناسی جدید است. آنها نه فقط راه پیشرفت علم شیمی را هموار کردند بلکه همچنین نشان دادند که انسان چگونه می‌تواند خود را از چنگال دیو ناخودآگاه برهاند.» .در مقدّمه کتاب، یونگ چنین می‌گوید: «در مطالعه حاضر، که در زمینه کیمیاگری است، نمونه خاصی از شکل‌گیری نماد را که در طول هفده قرن گسترش یافته، برگرفته‌ام و در بوته آزمایش دقیق قرار داده‌ام و ....» .کتاب حاضر حاوی 238 تصویر است که عمدتاً از کتابها و نسخ خطی مربوط به کیمیاگری برگرفته شده است. بیشتر این کتابها در کتابخانه شخصی یونگ موجود بود.

 


عنوان کتاب: خاطرات، رؤیاها، اندیشه‌ها 
نویسنده: کارل گوستاویونگ 
مترجم: پروین فرامرزی 
چاپ: سوم 1378
قطع: وزیری
انتشارات: به نشر

فضای دنیای فکری «یونگ» تجربه مردی را بیان می‌کند که روان برایش واقعیّتی ژرف است. «یونگ» یک روانپزشک است و خوب می‌داند که بینش مذهبی، در مداوای بیمار روانی، نقشی قطعی دارد. در این کتاب با فصلهای زندگی او و افکارش درباره زندگی پس از مرگ، از سفرهایش به دیار دور دست تا دنیای درون، و از مکاتبات و مباحثاتش با روان‌شناسان بزرگ روزگارش، بیشتر آشنا می‌شوید.